aparate foto profesionale

sâmbătă, 2 octombrie 2010

CF Bihorul Beiuş - ACS Recaş 3-2 (1-1)

CF Bihorul Beiuş a avut de înfruntat una dintre cele mai bune echipe din seria a V-a, ACS Recaş. Exchipa oaspete a fost cea care a deschis scorul în minutul 35, prin Ştreangă, după o învălmăşeală în careul beiuşenilor (0-1). Replica gazdelor a venit la timp, în ultimul minut al primei reprize, când Morar a transformat o lovitură de la 11 metri acordată pentru faultul lui Novacovici asupra lui Trip (1-1).

Repriza a doua a fost mai dinamică, bogată în faze de gol la cele două porţi, trei dintre ele fiind transformate în gol.

Gazdele au preluat conducerea în minutul 74, când Morar a înscris cu un şut de la 25 metri (2-1) pentru ca trei minute mai târziu Higyed să puncteze din 8 metri pe sub portar (3-1).

În replică, în minutul 89, Szekely a redus din handicap (3-2), insuficient însă pentru a restabili egalitatea pe tabela de marcaj.

CF Bihorul: Odobasianu - Silaghi, Mihoc, P. Ardelean, Şerb - Fl. Popa, Drule (40 Cobâzan), Vanca, Trip (59 Higyed) - Agiurgioaie (73 Toader), Morar (86 Şcrab). Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

ACS Recaş: Indreica - Novacovici (66 Ion), Situwe, Ştreangă, Ticană - Şeroni, Paleacu, Rogoznaru (79 Andronic), Şchiopu (66 Crişan) - Steop (75 Boldea), Szekely. Antrenor: Sorin Bălu.

CF Bihorul Beiuş va întâlni, în etapa următoare, vineri 8 octombrie de la ora 15ºº, Gloria Arad