aparate foto profesionale

duminică, 10 octombrie 2010

CF Bihorul Beiuş - Gloria Arad 2-4

În urmă cu o săptămână, CF Bihorul Beiuş a obţinut o victorie spectaculoasă în faţa uneia dintre cele mai valoroase echipa din serie, ACS Recaş, scor 3-2, dând speranţa celor câteva sute de suporteri că istoria se va repeta.

Deşi au întâlnit o echipă mai slab cotată, Gloria Arad, beiuşenii s-au văzut conduşi încă din minutul 22 cu 3-0, situaţie în care n-au avut altceva de făcut decât să încerce o înfrângere cât mai onorabilă.

Din păcate, nici măcar aceea nu le-a fost la îndemână, pentru că tot Gloria Arad a fost cea care a marcat prima şi la relure, Bihorul punctând de două ori doar la final.

Omul meciului a fost arădeanul Eşanu, autor a două goluri (minutele 21 şi 22) şi coautor la cel de-al patrulea gol marcat de Dan Găldeanu.

Pentru Gloria a mai marcat Pantea, în minutul 5, în timp ce golurile beiuşenilor i-au avut drept autori pe Higyed (minutul 56), Vanca (88).

Marcatori: Higyed 56, Vanca 88 / Pantea 5, Eşanu 21 şi 22, Gãldeanu 56

CF Bihorul: Odobasianu - Silaghi (72 Borza), Mihoc, Cobârzan, Şerb (58 Toader) - Fl. Popa, Vanca, Trip, Morar - Higyed, Agiurgioaie (73 D. Toma).
Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

În etapa viitoare, etapa a8-a (vineri 15 octombrie, ora 15:00) se joacă Unirea Sânnicolau Mare - CF Bihorul Beiuş.