aparate foto profesionale

duminică, 24 octombrie 2010

CF Bihorul Beiuş - Millenium Giarmata 1-2

Marcatori: Morar 66 / Leuca 17, Călin 23
Oaspeţii au obţinut un succes meritat la Beiuş, deţinând iniţiativa de la începutul şi până la finalul jocului. Beiuşenii au evoluat slab, compartimentul lor ofensiv fiind în mare suferinţă. În minutul 17, Leuca a interceptat pasa trimisă de Cobârzan spre Mihoc şi a trimis lobat în plasă, de la circa 25 m (0-1). Pesteopt minute, Călin - cel mai bun jucător de pe teren - a scăpat pe partea dreaptă, a pătruns în careu şi l-a învins pe Odobasianu de la 14 m (0-2). Gazdele puteau reduce diferenţa până la pauză, dar Agiurgioaie (41) a trimis cu capul din 6 m, peste transversală.

La cinci minute după pauză, Agiurgioaiea trimis din nou cu capul, de această dată în transversală, după o lovitură liberă excecutată din lateral de Morar. Oaspeţii nu se închid, Călin scapă din nou şi centrează pe 6 m, dar veteranul Vali Miculescu nu reuşeşte să reia cu capul. În minutul 66, Nariţa degajează în picioarele lui Morar, iar acesta trimite în plasă, peste portarul advers (1-2). Oaspeţii puteau încheia "socotelile", dar Odobasianu s-a opus excelent la ocaziile lui Voicu (69) şi Blănaru (80). Cu patru minute înainte de final, Toader putea aduce bucurie în tribune, dar din 8 m l-a "ţintit" pe Nariţa.

CF Bihorul: Odobasianu - Silaghi (86 Alb), Şerb (46 Borza), Cobârzan, D. Toma (80 Borza) - Fl. Popa, Mihoc, Vanca, Trip - Higyed (46 Morar), Agiurgioaie (58 Toader). Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

Millenium: Nariţa - M. Toma, Francescu, Mihai, Marincu - Leuca, Mânecan, Codrea (60 Voicu), Călin - Blănaru (89 Roman), Miculescu. Antrenor: Călin Cojocaru.

Etapa viitoare, a10-a (sâmbătă, 29 octombrie, ora 15.00), CF Bihorul Beiuş întâlneşte, în deplasare, FC Timişoara II.