aparate foto profesionale

sâmbătă, 25 septembrie 2010

CSM Şcolar Reşiţa - Bihorul Beiuş 2-2

Vineri, în cadrul etapei a V-a a Ligii a treia, la fotbal, Bihorul Beiuş a întâlnit, în deplasare, formaţia CSM Şcolar Reşiţa, scorul final arătând 2-2.

Bihorul Beiuş a dechis scorul în minutul 18, prin Trip, apoi după pauză Mihăescu a adus egalarea (minutul 70), în urma unei lovituri libere de la 20 de metri. A venit apoi gafa monumentală a portarului Haidăiu, care a aşteptat în propriul careu balonul ce venea spre el, după care a degajat direct în nou-intratul Higyed, şi Beiuşul era din nou în avantaj. CSM Şcolar a egalat în minutele de prelungire: centrare de pe dreapta Loba, şut Bârsan: 2-2. Un egal considerat un eşec de către antrenorul Flavius Stoican

Echipe:
CSM Şcolar Reşiţa: Haidău, Lazăr, Crăguia, Ciobai, Dochiţa (min. 61, Loba), Zamfir (min. 46, Caimac), Pitaru, Suru (min. 46, Dragu), Mihăescu, Turculeţ (min. 68, Bârsan). Antrenor: Flavius Stoican

Bihorul Beiuş: Odobăşianu, Silaghi, Mihoc, Ardelean, Coborzan, Popa (min. 64, Borza), Drule, Vanea, Morar (min. 77, Higyed), Tripa (min. 57, Toader), Agiurgioaiei (min. 67, Scrab).

CLASAMNET:
1. Termo Tr. Severin 5 4 1 0 10-5 13 (+4)
2. Luceafărul Oradea 5 4 0 1 8-5 12 (+3)
3. FC Hunedoara 5 3 2 0 11-2 11 (+2)
4. Autocatania Caransebeş 5 3 1 1 6-1 10 (+4)
11. FC Timişoara II 4 0 2 2 5-9 2 (-4)
12. Unirea Sânnicolau 3 0 1 2 2-4 1 (-2)
13. Millenium Giarmata 3 0 1 2 4-9 1(-2)

14. Becicherecu Mic 5 0 1 4 3-9 1 (-5)

În etapa următoare CF Bihorul Beiuş va întâlni pe teren propriu ACS Recaş. Meciul va avea loc vineri, 1 octombrie a.c.