duminică, 31 octombrie 2010

FC Timişoara II - CF Bihorul Beiuş 4-0

Marcatori: Popovici 45, 62 şi 73, Dudaş 70
FOTO. Arhivă

Prima repriză a fost dominată teritorial de gazde, dar ocaziile mari n-au apărut la poarta apărată de Odobasianu. Totuşi, în ultimul minut al primei reprize, gazdele au reuşit deschiderea scorului, Popovici marcând după o pasă primită de la Poparadu (1-0). În mitanul secund, beiuşenii au intrat mai bine în joc, dar două greşeli făcute de oaspeţi le-a permis bănăţenilor să se distanţeze pe tabela de marcaj, după reuşietle lui Popovici (62 - 2-0) şi Dudaş (70 - 3-0). În minutul 73, Popovici a reuşit "tripla" şi a stabilit scorul final, 4-0 în favoeaaa gazdelor.

La gazde au evoluat şi câţiva jucători obişnuiţi să facă parte şi din lotul primei echipe. Este vorba de Dukic, Mera, Krejic, Popovici, Poparadu sau Jitaru.

Antrenorii oaspeţilor, Adrian David şi Alin Popa, i-au folosit pe: Odobasianu - Silaghi (70 Borza), Ardelean, Mihoc, Cobârzan - Fl. Popa, Drule (62 Toader), Vanca, Morar - Trip, Agiurgioaie (84 D. Toma).