aparate foto profesionale

vineri, 15 octombrie 2010

Unirea Sânnicolau Mare - CF Bihorul Beiuş 3-1

Eşecul de pe teren propriu din etapa trecută nu a rămas fără efect asupra fotbaliştii de la CF Bihorul Beiuş, care s-au văzut conduşi în partida de la Sânnicolau încă din minutul 17, autorul golului fiind Hecsko.

Istoria s-a repetat şi în repriza secundă, când, în minutul 48, gazdele, mai incisive în atac, au reuşit să-şi mărească avantajul la 2-0 prin Tulcan. Agiurgioaiei a readus speranţele în rândul oaspeţilor care au redus din handicap în minutul 60. Cu garda jos în cursa după egalare, CF Bihorul Beiuş a primit, însă, lovitura de graţie în minutul 3 al prelungirilor, când Bozian a stabilit şi scorul final, 3-1.

CF Bihorul Beiuş a a evoluat în formula: Odobasianu - Silaghi (46 Şerb), Cobârzan, Mihoc, D. Toma (80 Borza) - Fl. Popa, Drule (44 Higyed), Vanca, Morar - Trip (72 Toader), Agiurgioaie. Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

În etapa viitoare, aIX-a (sâmbătă, 22 octombrie, ora 15.00)CF Bihorul Beiuş întâlneşte, pe teren propriu, Millenium Giarmata.