duminică, 17 aprilie 2011

Liga aIII-a: Gloria Arad - Bihorul Beiuş 3-0 (etapa a22-a)

Marcatori:
Filaret-min.10'; Copil-min.18'; Eşanu-min.26'

Beiuşenii au înregistrat o nouă înfrângere, la finalul unei partide în care au evoluat sub orice critică. Echipa oaspete a evoluat haotic, iar atacanţii au fost inexistenţi. Gloria a deschis scorul încă din minutul 10, Filaret învingându-l pe Sălăjan cu un şut expediat de la circa 16 m (1-0). În minutul 17, Eşanu a făcutce a vrut pe dreapta cu jucătorii beiuşeni şi a trimis în plasă fără speranţe pentru portarul oaspeţilor (2-0). Scorul final avea să fie stabilit încă din minutul 21, când Copil (fost jucător la FC Bihor, ca şi Bujor şi Negru) a transformat în gol o lovitură liberă de la circa 20 m, potrivit Crisana.

Echipe:

GLORIA ARAD:
Bujor - Braia, Ban, Dubeştean, Filaret (67 Sălăjan), A. Popa (71 Goldiş), Manea, Rus (63 Suru), Copil, Negru, Eşanu (76 Iercan).

CF BIHORUL BEIUŞ:
A. Sălăjan - Şerb, Cuc, Mihoc, Morar (25 D. Toma), Dumiter (50 Plinio), Drule, Fl. Popa (46 Moisi), Grosu, Prodan, Higyed (68 Alexa).